Rehabilitačná miestnosť - suchá časť

Telesne postihnutým deťom v ZŠ na Ulici mládeže v Poprade je v súčasnosti umožnené počas vyučovanie okrem liečebnej telesnej výchovy využívať aj rôzne druhy liečebných procedúr.

Poskytovanie konkrétnej procedúry sa vykonáva pod dohľadom odborného personálu a na základe vyšetrenia rehabilitačnej lekárky MUDr. Márie Hencelovej, ktorá vyšetruje deti priamo v priestoroch školy.

BIOLAMPA

Pôsobí na široké spektrum problémov so svalovým aparátom, dýchacích systémov, kožných zápalov a tlmí bolesti rôzneho pôvodu. Veľmi dobré účinky sú aj pri ožarovaní rôznych jaziev po operáciách alebo iných kožných deformít.

ELEKTROLIEČBA

Okrem základného účinku elektroliečby, ktorým je tlmenie bolesti, využíva sa aj ako prevencia proti ochabovaniu svalov. Zároveň kladne pôsobí na jazvy, uvoľnenie ztuhnutých kĺbov a taktiež pôsobí proti rôznym druhom zápalov.

ELEKTROMAGNET

Aplikuje sa pri množstve ochorení vnútorných orgánov, ale aj pri problémoch s pohybovým aparátom. Slúži na liečenie zápalov, problémov s tlakom, zúženia ciev, bolesti kĺbov, reumy a iných ochorení.

FITT LOPTY

Deťom sú k dispozícii fitt lopty rôznych veľkostí a tvarov. Cvičia na nich cviky na uvoľnenie a posilnenie svalov. Okrem toho cvičenie prispieva k zlepšeniu stability, rovnováhy a taktiež dochádza k prekrveniu organizmu.

POSILŇOVACIE STROJE

K zvýšeniu svalovej sily slúžia deťom aj posilňovacie stroje. Zlepšujú pohybový stereotyp a metabolické procesy v organizme. Okrem nich na posilnenie svalov sa využívajú aj stacionárne bicykle a stepper.