Iné zariadenia umožňujúce integráciu

Pre úspešnú integráciu telesne postihnutých žiakov medzi intaktných spolužiakov bolo potrebné vykonať rôzne úpravy interiéru a tak zabezpečiť bezbariérovosť prostredia, v ktorom sa telesne postihnuté deti vzdelávajú.

ŠATŇA

Žiakom bola zriadená osobitná miestnosť (šatňa), ktorá slúži na prezliekanie a odkladanie vecí, oblečenia, invalidných vozíkov.

VÝŤAHOVÉ PLOŠINY

Na škole sú zriadené výťahové plošiny slúžiace na presun žiakov do odborných učební umiestnených na jednotlivých poschodiach budovy. Celkový počet je 2.

ZDVÍHACIE ZARIADENIE DO BAZÉNA

Škola je vybavená vlastným školským bazénom, ktorý je k dispozícii žiakom na hodinách telesnej výchovy. Aby aj tu bola umožnená integrácia, za pomoci OZ pre TPD v okrese Poprad sa nám podarilo vybudovať zdvíhacie zariadenie, ktoré umožňuje imobilným žiakom bezproblémový presun žiaka z invalidného vozíka do bazénu a opačne.

PARKOVISKO PRE RODIČOV TELESNE POSTIHNUTÝCH DETÍ

Prístup k budove školy je zo zadnej strany, kde rodičia telesne postihnutých detí majú vyhradené parkovisko za účelom bezproblémového vstupu deti do budovy.

BEZBARIÉROVÉ VSTUPY DO BUDOVY ŠKOLY

Vstupy do budovy školy sú upravené tak, aby zodpovedali bezbariérovosti.

TOALETNÉ ZARIADENIA

Osobitne boli vybudované aj toaletné zariadenia pre telesne postihnutých žiakov s potrebnými madlami a primeraným vybavením.

PC UČEBŇA

Telesne postihnutým žiakom je k dispozícii v popoludňajších hodinách aj PC učebňa za účelom doplnenia si vedomostí s využitím IKT, resp. pre využitie voľného času.